برنامه مدیریت اطلاعات (Data Manager) نرم افزاری است رایگان جهت ارسال و دریافت بین دیتابیس های مختلف با قابلیت پشتیبانی تغییر کدپیچ از داس به ویندوز و بالعکس (با پشتیبانی کدپیچ ایران سیستم و سایه)
یک محیط ساده و راحت برای کاربر که امکان خواندن جداول و فایلهایی با پسوند:
CSV, SQL, XML, ACCESS (MDB), TEXT FILE (Fixed and Delemited File), Fox (win and dos), Paradox, Excel, Mysql, SqlSever
and other extened file :
FreamWorkII, MicroSoft MultiPlan,Lotus 1-2-3

که البته به هنگام خواندن فایلهای محیط داس , سیستم با توجه به نوع کدپیچ تعیین شده توسط کاربر (سایه یا ایران سیستم ) قادر به تبدیل اطلاعات با سرعت بالا نیز می باشد (حداقل این سرعت از چندین نمونه برنامه ارائه شده در این سایت سرعت بالاتری دارد والبته از نمونه مشابه سورس خودم و بقیه دوستان با دلفی نیز بیشتر است).

و پس از خواندن قابلتهایی همچون تغییر ساختار, مرتب سازی اطلاعات بر اساس فیلدخاص, تعیین فرم چاپی با قابلیت انتخاب فیلدهای خاص و همچنین اصلاح اطلاعات با قابلیت حذف و ایجاد رکورد جدید و نهایتا قابلیت ارسال اطلاعات جدول به پسوندهای ذیل را داراست:
Csv,Html,Sql,Xml, xls (Excel), Doc (Word), Text File (Fiexed Size and Delemited) , mdb (access), Foxpro (Dos And Windows),Lotus1-2-3, SystemDataForm,...

که به هنگام ارسال خروجی نیز در صورت تعیین فایل خروجی برای محیط داس امکان تبدیل کدپیچ به هر دو نوع سایه و ایران سیستم را با سرعت بالا داراست.

و یک نکته دیگر اینکه متاسفانه بسیاری از برنامه های (چه رایگان و چه پولی) ارائه شده به هنگام تبدیل بین قالبهای مختلف با فیلد memo (یادداشت) مشکل دارند که این برنامه در رفع این مقوله درست عمل می نماید.

این برنامه بصورت حالت اجرایی است )exe file) که با ویژوال فاکس 9 نوشته شده است (چرا که در مرور بسیاری از این تایپیکها به علت عدم آشنایی و کلا نامانوس بودند بسیاری از افراد با محیط فاکس سورسها رهنمودی برای افراد نداشته لذا برنامه نسخه اجرایی این برنامه را آپلود کردم که برای دیگران نیز مثمر ثمر باشد).

مطالب بالا خلاصه ای از نوشته های آقای جواد حسینی در سایت برنامه نویس هست که در اینجا ذکر شده است. همچنین متن زیر توسط من در سایت مذکور بعنوان آخرین نوشته درج شده است. دوستان اگر با مشکل یا سئوالی در رابطه با این برنامه مواجه هستند، لطفا به بخش مربوطه در سایت برنامه نویس مراجعه کنند.

پس از بحث های زیادی که در این بخش شده و بسیاری از آنها یا تکراری و یا بدون توجه به سایر پست ها و یا اصلا در این موضوع نیستند تصمیم گرفتم تا setup از برنامه DataManager که آقای سید جواد حسینی در سال 84 نوشته اند (و تا سال 87 مشکلات آن را برطرف نموده اند) را به همراه سورس و فایلهای زمان اجرای ویژوال فاکس پرو 9.0 تهیه و در اینجا قرار دهم تا هم کسانی که ویژوال فاکس پرو ندارند بتوانند با برنامه اجرایی کار خودرا انجام دهند و سایرین هم جهت نیازهای خود سورس را تغییر دهند.بعلاوه برنامه تبدیل جداول پارادوکس به ویژوال فاکس پرو که آنه هم توسط ایشان نوشته شده در این بسته قراردارد.

اگر و فقط اگر در ستاپ مشکلی بود با پیام خصوصی به من اطلاع دهید در غیر اینصورت پاسخ داده نخواهد شد.

در آخر نکته مهم رو یادآور میشوم که این برنامه بصورت سورس باز ارائه شده و هیچ مسئولیتی در قبال استفاده از آن به سازنده آن وارد نیست. همچنین هیچ شخص و یا شرکتی حق دریافت هزینه ای در قبال ارائه این برنامه به دیگری را ندراد.


گردآورنده: علی محمد حسین زاده
منابع:
وب سایت برنامه نویس