علی محمد‌ حسین‌ زاده چهارشنبه 29 مرداد 1393 09:23 قبل از ظهر نظرات ()
برنامه مدیریت اطلاعات (Data Manager) نرم افزاری است رایگان جهت ارسال و دریافت اطلاعات بین دیتابیس های مختلف با قابلیت پشتیبانی تغییر کد پیج از داس به ویندوز و بالعکس (با پشتیبانی کد پیج ایران سیستم و سایه) یک محیط ساده و راحت برای کاربر که امکان خواندن جداول و فایلهایی با پسوند:

CSV, SQL, XML, ACCESS (MDB), TEXT FILE (Fixed and Delemited File), Fox (win and dos), Paradox, Excel, Mysql, SqlSever
and other extended file : FreamWorkII, MicroSoft MultiPlan,Lotus 1-2-3


که البته به هنگام خواندن فایلهای محیط داس، سیستم با توجه به نوع کدپیچ تعیین شده توسط کاربر (سایه یا ایران سیستم) قادر به تبدیل اطلاعات با سرعت بالا نیز می باشد (حداقل این سرعت از چندین نمونه برنامه ارائه شده در این سایت سرعت بالاتری دارد و  البته از نمونه مشابه سورس خودم و بقیه دوستان با دلفی نیز بیشتر است).

این برنامه پس از خواندن اطلاعات از دیتابیس مبدا، قابلتهایی همچون تغییر ساختار، مرتب سازی اطلاعات بر اساس فیلد خاص، تعیین فرم چاپی با قابلیت انتخاب فیلدهای خاص و همچنین اصلاح اطلاعات با قابلیت حذف و ایجاد رکورد جدید و نهایتا قابلیت ارسال اطلاعات جدول به پسوندهای ذیل را داراست:

Csv,Html,Sql,Xml, xls (Excel), Doc (Word), Text File (Fiexed Size and Delemited) , mdb (access), Foxpro (Dos And Windows),Lotus1-2-3, SystemDataForm,...


که به هنگام ارسال خروجی نیز در صورت تعیین فایل خروجی برای محیط داس امکان تبدیل کدپیچ به هر دو نوع سایه و ایران سیستم را با سرعت بالا را نیز داراست.

و یک نکته دیگر اینکه متاسفانه بسیاری از برنامه های (چه رایگان و چه پولی) ارائه شده به هنگام تبدیل بین قالبهای مختلف با فیلد memo (یادداشت) مشکل دارند که این برنامه در رفع این مقوله درست عمل می نماید.

این برنامه بصورت حالت اجرایی است (exe file) که با ویژوال فاکس 9 نوشته شده است (چرا که در مرور بسیاری از این تایپیکها به علت عدم آشنایی و کلا نامانوس بودند بسیاری از افراد با محیط فاکس سورسها رهنمودی برای افراد نداشته لذا برنامه نسخه اجرایی این برنامه را آپلود کردم که برای دیگران نیز مثمر ثمر باشد).

مطالب بالا خلاصه ای از نوشته های آقای جواد حسینی در سایت برنامه نویس هست که در اینجا ذکر شده است. همچنین متن زیر توسط من در سایت مذکور بعنوان آخرین نوشته درج شده است. دوستان اگر با مشکل یا سئوالی در رابطه با این برنامه مواجه هستند، لطفا به بخش مربوطه در سایت برنامه نویس مراجعه کنند.

پس از بحث های زیادی که در این بخش شده و بسیاری از آنها یا تکراری و یا بدون توجه به سایر پست ها و یا اصلا در این موضوع نیستند تصمیم گرفتم تا یک پکیج نصب یا setup از برنامه DataManager که آقای سید جواد حسینی در سال 84 نوشته اند (و تا سال 87 مشکلات آن را برطرف نموده اند) را به همراه سورس و فایلهای زمان اجرای ویژوال فاکس پرو 9.0 تهیه و در اینجا قرار دهم تا هم کسانی که ویژوال فاکس پرو ندارند بتوانند با برنامه اجرایی کار خود را انجام دهند و سایرین هم جهت نیازهای خود سورس را تغییر دهند. بعلاوه برنامه تبدیل جداول پارادوکس به ویژوال فاکس پرو که آن هم توسط ایشان نوشته شده در این بسته قرار دارد.

اگر و فقط اگر در ستاپ مشکلی بود با پیام خصوصی به من اطلاع دهید در غیر اینصورت پاسخ داده نخواهد شد.

در آخر نکته مهم رو یادآور می شوم که این برنامه به صورت سورس باز ارائه شده و هیچ مسئولیتی در قبال استفاده از آن به سازنده آن وارد نیست. همچنین هیچ شخص و یا شرکتی حق دریافت هزینه ای در قبال ارائه این برنامه به دیگری را ندارد.


گردآورنده: علی محمد حسین زاده
منابع:
وب سایت برنامه نویس